GMF dient bezwaar in nieuwe plannen voor uitbaggering Schelde
Water 22/05/2015
Gents Milieufront dient bezwaar in tegen het eerste GRUP-voorstel 'Zeeschelde Gentbrugge-Melle en Bastenakkers-Ham'. Gents Mileufront blijft fel gekant tegen de plannen om de zoetwatergetijdenrivier tussen Gentbrugge en Melle om te vormen tot een kanaal voor pleziervaart. De getijdenschelde is een verboden te wijzigen estuarium. Het gebied is zo belangrijk voor het zoete deel van de Schelde dat het opgenomen is in de instandhoudingsdoelingen in het kader van de habitatrichtlijn. Hierdoor mag men de zoetwatergetijdenrivier niet vernietigen en onder het mom van 'compensatie' elders losse ingrediënten van de verloren zoetwatergetijdenrivier (slikken en schorren) ontwikkelen.
Ons volledige bezwaar vind je hier bij onze bezwaarschriften
Op 19/5 om 18u30 is W&Z weer gestart met baggerwerken en dit op de helft tussen heusdenbrug en de snelwegbrug. Onderstaand vind je een aantal foto's
{gallery}Gentse_Zwin{/gallery}
Ook interessant
-
Wij(k)water
Het project Wij(k)water liep van 2020 tot 2023 en bracht via participatieve trajecten parochiën, buurtbewoners, de Stad en verschillende partners samen rond klimaatadaptatie en waterbeheer bij kerken. Het project had als doel om kernen en buurten beter voor te bereiden op droogte, hitte en wateroverlast.
-
Regenwater: van bedrijf naar buurt
In dit innoverende waterbufferingsproject van 2022 bracht GMF bedrijven en buurtbewoners in de Dampoortwijk samen rond duurzaam waterbeheer. Het project maakte hergebruik en infiltratie van regenwater mogelijk en verving ongeveer 650 m² verharding door groene ruimte.
-
Nulmeting 2019: Gent in cijfers