GMF en 'Gent fossielvrij' wil dat de stad zijn middelen weghaalt uit fossiele energie

Nieuws 26/09/2017
319a6b58175c8348e5b537a311344d30

Maandagavond 25 september deelden een aantal organisaties onder de vlag 'Gent fossielvrij' een brief uit aan de leden van de gemeenteraad.

In die brief stond de vraag of Gent zijn financiële middelen herbekijkt en niet langer investeert in fossiele energie. In ons verkiezingsmemorandum is één van onze 20 speerpunten opgehangen aan dit thema: divestment. We verwoorden het daar zo: 

De stad Gent investeert vandaag de dag nog (onrechtstreeks) in niet duurzame energieproductie. Gents MilieuFront wil dat de stad Gent haar beleggingen en pensioenfondsen herbestemt en zich terugtrekt uit fondsen waar nog geïnvesteerd wordt in de olie-, kolen- of kernindustrie. Voor de bestaande pensioenfondsen wil Gents Milieufront dat de stad druk zet om investeringen in olie- kolen of kernindustrie te schrappen, zoals bvb in Noorwegen en Zweden gebeurd is.  

GMF en Gent Fossielvrij sturen nu aan op een overleg met schepen van Financiën, Christophe Peeters. Hopelijk kunnen we in overleg met de stad bekijken hoe we de stadsmiddelen duurzamer kunnen beleggen. 

De brief die we gisteren verspreidden vind je hier

Ook interessant

Doe mee!