Ontmoet... Zoë 'Alles begon met de niet gedragen hemden van mijn grootvader'
Duurzame consumptie 10/04/2023
In deze rubriek laten we iemand aan het woord die zich rechtstreeks of onrechtstreeks inzet voor een duurzamer Gent. Deze keer spreken we met Zoë De Cock, die verkozen werd tot student- ondernemer van 2022 met haar duurzaam kledingmerk Renēe.
‘Ik wil laten zien dat er een andere manier is om mode te maken, zonder mens en milieu uit te buiten’ begint Zoë gedreven. ‘Met Renēe maak ik van kledij, die niet gedragen of verkocht is, nieuwe unieke stuks.’
‘Mijn studie modetechnologie was een absolute eyeopener omtrent fast fashion en de hele mode- industrie. Dat wist ik niet. Meer nog, dat wilde ik niet! Toen mijn grootvader tijdens de coronaperiode een deel van zijn amper gedragen hemden wou weggooien, zag ik een kans om te experimenteren. Uit drie hemden maakte ik een kleed. Mijn ontwerpen toonde ik op Instagram.’ Tot haar oprechte verbazing bleek er veel interesse. Daarom richtte ze Renēe by Zöe op.
‘Intussen werk ik vanuit een gedeeld atelier in de Dampoortstraat en maak ik naast kleedjes ook kimono’s uit jeansbroeken. Dat doe ik grotendeels zelf, maar sinds kort besteed ik een deel van de productie uit aan een naaiatelier in Mechelen, dat gerund wordt door een Syrische vluchteling. Het sociale aspect is immers essentieel in mijn onderneming.’
‘Eigenlijk is Renēe heel spontaan gekomen en gegroeid. De start was niet het moeilijkste, als student-ondernemer wordt je immers goed omringd. Nu is het echter zoeken naar een haalbaar verdienmodel. Ik hoop van Renēe mijn full-time job te maken, maar als dat niet kan, dan stopt het. Ik ga sowieso geen compromissen maken rond materialen of productie buiten België.’ Aan het enthousiasme van Zoë zal het alvast niet liggen!
Meer info vind je hier en hier
Dit artikel werd geschreven door An Van Hemeldonck voor Frontaal (editie lente 2023), het magazine van Gents MilieuFront. Wil je ook 4x per jaar inspirerende en kritische Frontaal-artikels lezen op papier of digitaal? Word nu lid van GMF en geniet van Frontaal en tal van andere fijne voordelen!
Foto’s: Jurgen Remmerie
Ook interessant
-
GMF-korting bij 21 lokale partners
-
Frigoslag
Samen met partners bood GMF in 2017 gratis energiemetingen van koelkasten en diepvriezers aan. 104 gezinnen kregen inzicht in hun verbruik + advies over energiebesparing. Frigoslag leidde tot meer dan 8.000 kWh potentiële jaarlijkse energiebesparing en 1,8 ton minder CO₂-uitstoot per jaar.
-
COLLE – Een Leerecosysteem dat Gent Verbindt
COLLE wil van delen en herstellen de norm maken in Gent door mensen, organisaties en buurten met elkaar te verbinden. Via collectief leren, talentontwikkeling en circulaire praktijken draagt COLLE bij aan een duurzame, inclusieve en zorgzame stad.